Materiały prasowe

Skimondo

Skimondo to całoroczne centrum sportów zimowych, wspaniała rozrywka dla dzieci, rodzin, młodzieży i dorosłych. Świetna zabawa połączona z aktywnie i zdrowo spędzonym czasem zarówno dla fanów narciarstwa i snowboardu jak i dla osób, które zawsze chciały spróbować, ale do tej pory nie miały odwagi czy możliwości wyjazdu w góry.

Teraz bez względu na pogodę, nad morzem, w samym środku miasta można jeździć na nartach i snowboardzie. Jak to możliwe? Dzięki nowoczesnej technologii w Trójmieście powstał kryty, sztuczny stok narciarski. Miejsce zabawy, aktywnej rozrywki, nauki oraz trenowania jazdy.

Mieszkańcy trójmiasta i okolic oraz turyści przyjeżdżający nad morze mają zupełnie nową alternatywę spędzania miło czasu. Zamiast po raz kolejny wybrać się na bowling, do kina czy na basen mogą jeździć na nartach i snowboardzie, nawet w środku lata!

Sztuczny Stok

Sztuczny stok to zbocze nachylone pod kątem 13 stopni. Ma długość niespełna 10m, ale dzięki specjalnemu systemowi w ciągu 10 minut można pokonać nawet 4km. Zasada działania przypomina bieżnię, która przesuwa się pod nartami i deską z prędkością od 3 do nawet 25 km na godzinę.

Technika jazdy na sztucznym i naturalnym stoku jest identyczna. Działają te same partie mięśni, wykonuje się takie same ruchy jak podczas jazdy w górach. Potrzeba jedynie czasu, aby oswoić się z odmienną niż śnieg nawierzchnią i ruchomym podłożem. Pomaga w tym instruktor, który jest stale obecny podczas jazdy, aby pomagać i dawać wskazówki. Ułatwieniem jest również barierka, która na początku pozwala oswoić się ze sztucznym stokiem i poczuć się pewnie.

Dzięki komfortowym warunkom jazdy, gdzie nie zaskoczą nas złe warunki atmosferyczne, nie spotkamy na drodze żadnych przeszkód, można szybko i dobrze nauczyć się jeździć lub szlifować swoją technikę jazdy.

Na stoku znajduje się ogromne lustro, w którym możemy obserwować swoje ruchy, ułożenie ciała. Po raz pierwszy można zobaczyć siebie podczas jazdy. Lustro pozwala dostrzec wszelkie niedociągnięcia i dopracować swoją technikę.

Jazda na sztucznym stoku

Podczas jazdy na sztucznym stoku pracują te same partie mięśni co podczas jazdy w naturalnych warunkach. Co więcej nasze ciało pracuje intensywniej, ponieważ nic nas nie dekoncentruje. Dodatkowo podczas jazdy na sztucznym stoku wyrabia się jak tzw. pamięć mięśniową, nasze ciało zapamiętuje ruchy, dzięki czemu na górskim stoku będziemy sobie radzić lepiej.

Jeździ się w sesjach po 10 minut, co wydaje się niedługim czasem, ale wysiłek jaki pokonuje nasze ciało jest bardzo duży. Nie trzeba czekać w kolejkach na jednominutowy zjazd jak na naturalnym stoku. Nawet wytrawni narciarze są zdziwieni, że już po 30 minuta ciągłej jazdy są tak zmęczeni. Jedna godzina jazdy na sztucznym stoku odpowiada całemu dniu spędzonemu na tradycyjnym stoku. Jazda na sztucznym stoku z powodzeniem może zastąpić fitness czy siłownię.

Ważne jest również, że czas jednej sesji to wartość netto to znaczy, że liczy się tylko faktyczny czas jazdy na stoku. Specjalny program komputerowy zatrzymuje czas, kiedy instruktor tylko unieruchomi stok, aby wytłumaczyć czy pokazać technikę.

Jazda na sztucznym stoku odbywa się pod czujnym okiem instruktorów. Instruktor dopasowuje tempo jazdy do umiejętności narciarza. Nauka jazdy w górach jest często bardzo kosztowna, a w grupie kilkunastu osób instruktor nie jest w stanie poświęcić nam tyle uwagi. W Skimondo znajdują się dwa sztuczne stoki do dyspozycji, a na jednym stoku jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby. Instruktor może w takich warunkach poświęcić więcej uwagi i lepiej pomóc w nauce i treningu. Jest też możliwość wykupienia indywidualnych lekcji, aby mieć nauczyciela tylko i wyłącznie dla siebie.

Nauka jazdy na stoku od podstaw jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Średnio, aby osiągnąć poziom tras niebieskich potrzeba 6 godzin praktyki, czyli 18 sesji. Trasy czerwone to ok 10 godzin nauki jazdy na sztucznym stoku, czyli 30 sesji.

Skimondo to również doskonałe miejsce do treningu przed wyjazdem w góry. Dzięki temu ciało przygotowuje się do zwiększonego wysiłku, szczególnie jeżeli większość czasu w roku spędza się za biurkiem. Przygotowując się wcześniej jesteśmy mniej narażeni na kontuzje oraz lepiej czujemy się na samym stoku. W górach możemy już tylko cieszyć się jazdą i czerpać satysfakcję ze swojej świetnie dopracowanej techniki jazdy.

Dla kogo jest sztuczny stok

Skimondo to miejsce dla każdego, zarówno dla osób już zakochanych w sportach zimowych jak i dla osób, które nigdy nie jeździły na nartach czy snowboardzie. Dla dzieci i dorosłych, bez względu na wiek. Instruktorzy w Skimondo mają duże doświadczenie w szkoleniu dzieci i dorosłych potwierdzone licznymi kursami i wieloletnią praktyką. Posiadają licencje PZN, SITN lub MENIS. Wszyscy są pasjonatami sportów zimowych i pragną zarażać swoją pasją innych.

Dla osób poważnie myślących o nauce jazdy i szlifowaniu swoich umiejętności w Skimondo są dedykowane kursy. Kursy są indywidualnie przygotowane i dostosowane do specyfiki jazdy na sztucznym stoku.

Przed wejściem na stok instruktor przeprowadza rozgrzewkę, aby dobrze przygotować ciało do jazdy. Pomaga również dopasować odpowiedni sprzęt. Wszystkie elementy mają uczyć również na przyszłość jak przygotować się do jazdy na naturalnym stoku. Szczególnie jest to ważne przy nauce dzieci, aby zarazić je zdrowymi nawykami.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Pierwszym i podstawowym sposobem zadbania o bezpieczeństwo uczestników są kaski, a dla snowboardzistów także ochraniacze na łokcie i kolana. Kolejnym systemem bezpieczeństwa jest regulowana prędkość. Instruktor indywidualnie dopasuje prędkość do umiejętności i możliwości uczestnika. Dodatkowo jest tuż obok, dzięki czemu w każdej chwili może przy pomocy pilota zatrzymać bieżnię. Stok wyposażony jest również w czujniki, które automatycznie wyłączą stok po przekroczeniu wyznaczonej linii.

Skimondo jest centrum rozrywki dla wszystkich. Cena jednego zjazdu zaczyna się od 14 zł. W cenę zjazdu wliczone jest wyposażenie sprzętu do jazdy, czyli nart, deski, kasku oraz butów, dla snowboardzistów również ochraniaczy na łokcie i kolana.

Miejsce rozrywki

Skimondo to jedyne takie całoroczne centrum sportów zimowych w Polsce. Przez cały rok, nie tylko dwa razy w sezonie narciarskim można jeździć na nartach i snowboardzie. W dodatku nad samym morzem o każdej porze roku.

W Skimondo możesz spędzić miło czas z ludźmi, którzy pokochali narty i snowboard. Będzie można zobaczyć transmisje z imprez sportowych, filmy i dokumenty o narciarzach, snowboardzistach i nie tylko. W barze w alpejskim klimacie można napić się herbaty, kawy, zjeść przekąskę na słodko i na ciepło.

Jest również coś dla osób, które potrzebują dodatkowej dawki adrenaliny. W Skimonod można sprawdzić jak wygląda prawdziwa nowinka technologiczna – Oculus Rift niedostępna jeszcze w sprzedaży dla konsumentów.

Oculus Rift to symulator rzeczywistości, dzięki specjalnym goglom oglądamy świat gry w 3d stając się bohaterem gry. Oculus ma zrewolucjonizować świat rozrywki. Nowa technologia ma również mieć zastosowanie w medycynie, projektowaniu wnętrz i filmie. Oculus rift to projekt, który cały czas jest dopracowywany przez swoich twórców, którzy zapowiadają, że to dopiero początek.

Skimodno to centrum sportów zimowych dla całych rodzin, dzieci młodzieży, wszystkich fanów narciarstwa i deski.

Skimondo w liczbach

 • 10minut jedna sesja, w czasie której możesz pokonać do 4 km trasy
 • 1godzinę na naszym stoku można porównać do 8 godzin na tradycyjnym stoku
 • 700kcal aż tyle możesz spalić w ciągu jednej godziny na stoku
 • 14PLN od takiej wartości zaczynają się ceny w Skimondo
 • 3 atrakcje czekają na Ciebie w Skimondo
 • 6 instruktorów z licencją MENIS, PZN i SITNA ze szkoły narciarskiej “PaulSki”
 • 32 zestawy nart Salomon i Atomic do Twojej dyspozycji
 • 6 zestawów snowboardów do Twojej dyspozycji
 • 45par butów Salomon do Twojej dyspozycji
 • 620m² pewnej zabawy i niezapomnianych chwil
 • 10miejsc parkingowych przed wejściem do Skimondo
 • 15m² lustrzanej ściany pomoże Ci udoskonalić technikę jazdy

 

POBIERZ MATERIAŁY PRASOWE [rar 2.28mb]