Nauka jazdy na nartach – koszt. Skimondo kontra Zakopane i Wieżyca

Niniejsze zestawienie kosztów z oczywistych powodów ma charakter szacunkowy, jednak postaramy się uwzględnić w nim wszystko co możliwe, by zobrazować ile pieniędzy musisz przygotować na naukę jazdy na nartach „w terenie” i jak to się ma do kosztów, które poniesiesz trenując u nas. Podkreślamy: trenując. Skimondo nie jest „zamiast” jazdy na nartach w górach. Skimondo to trening przygotowujący Cię do realnej jazdy.
W naszym porównaniu uwzględniamy koszty dla jednej osoby dorosłej. Oczywiście, moglibyśmy zrobić porównanie dla całej rodziny – jednak , aczkolwiek nawet na przykładzie jednej osoby procentowa oszczędność będzie wyraźna, a resztę matematyki możemy zostawić Tobie.

 

 1. Koszt wypożyczenia sprzętu.
  Bez uwzględnienia kosztu sprzętu w ogóle nie można zacząć tego porównania. Bez sprzętu – nie jest możliwa jazda, co jest oczywiste. Jadąc na trening w góry, musisz albo posiadać swój własny strój narciarski, albo wypożyczyć go. Koszt wypożyczenia kompletu odzieży (wliczamy w to: gogle, rękawice, spodnie, kurtkę) – około 100zł za jeden dzień. Jadąc w góry na kilka dni radzimy więc być wyposażonym przynajmniej w swój własny strój: wypożyczanie go jest absolutnie nieopłacalne.Wypożyczenie sprzętu to także niemałe koszty – za komplet (narty, kask, buty narciarskie, kijki) to około 20zł za godzinę. Pamiętajmy, że patrząc na ceny treningu narciarskiego, musimy uwzględnić najczęściej też koszt instruktora. Zaś instruktor jazdy na nartach w Zakopanem liczy sobie średnio 70zł za 50 minut nauki. W Wieżycy koszty instruktora są bardzo podobne i wynoszą około 65zł za ten sam czas instruktażu.Jedna godzina treningu w Skimondo to około 59zł od osoby (przy wykupieniu karnetów na więcej godzin jazdy kwota ta wyraźnie spada).
 1. Czas jazdy
  Nie sposób nie wspomnieć tu o tym, że godzina nauki z instruktorem „w terenie” nie jest jedną, pełną godziną jazdy, a instruktor nie ma pełnej możliwości korygowania ewentualnych błędów osoby uczącej się przez 100% czasu nauki! Jedna godzina jazdy na nartach w terenie to realnie 10 do 15 minut samej jazdy. W Skimondo jedna godzina treningu to 30 minut efektywnej jazdy – odpowiada więc trzem godzinom nauki jazdy w na stoku, a nasz trener jest w stanie w 100% skupić uwagę na korygowaniu postawy i ruchów, oraz techniki osoby, która się uczy.
 1. Oszczędność
  Jeśli jesteś z Trójmiasta czy okolic – przy treningu u nas – oszczędzasz swoje pieniądze, czas, oraz masz dostęp do dużo bardziej efektywnego treningu. Płacisz tylko za czas, który poświęcasz nauce jazdy: odpadają Ci wszelkie koszty związane z zakwaterowaniem, a za dojazd płacisz praktycznie tyle, co za wypad na sobotnie zakupy.
  W Skimondo – podczas nauki jazdy na nartach – kosztów kwaterunku, wyżywienia, podróży, wstępu na stok i wyciąg narciarski po prostu NIE MA.
 1. Podsumujmy więc
  Skoro wiemy już wszystko to, co wyżej, przejdźmy do możliwie jak najdokładniejszych liczb, które unaocznią nam ogromną różnicę cenową między treningiem narciarskim w Skimondo, a treningiem w najbliższym od Trójmiasta ośrodku narciarskim w Wieżycy:

  Usługa/zmienna Wieżyca Skimondo
  Dojazd 50 km od Trójmiasta – 100km w obie strony (~3h jazdy) Położone w centrum Trójmiasta, przy głównej arterii komunikacyjnej (mniej niż godzina z dowolnego miejsca w Trójmieście)
  Instruktor 65zł za 50min (maksymalnie 15 minut efektywnej jazdy) 45-69zł (taniej przy karnecie) za lekcję: 3 sety po 10 minut efektywnej, czystej jazdy
  Wyciąg: 10-20zł Brak kosztów
  Wypożyczenie sprzętu: ~25zł za 2h W cenie lekcji
  Konieczność posiadania własnego stroju: Tak Nie (wystarczy ubiór sportowy)
  Uzależnienie od pory roku i pogody: Tak Nie
  Możliwość natychmiastowego korygowania błędów kursanta: Nie Tak
  Ryzyko kolizji z innymi ćwiczącymi: Istnieje Nie istnieje
  Dodatkowe informacje: – brak wszystkich problemów logistycznych (planowanie dojazdu, brak obaw o miejsce parkingowe)

  Realnie więc za naukę w terenie, dojeżdżając z Trójmiasta do Wieżycy, musimy liczyć się z wydatkiem ponad 100zł od osoby i poświęcić minimum 4 godziny na nasz „wypad”, co – nie oszukujmy się – realnie skutkuje porzuceniem wszelkich innych planów takiego dnia. Pamiętajmy, że każda wycieczka tego typu musi uwzględnić cały proces przygotowania, dojazdu i przebrania się w strój narciarski . Trenując w Skimondo te problemy Cię nie dotyczą, w dodatku – jest po prostu taniej i efektywniej. Nie płacisz za wypożyczenie nart, jedna godzina treningu w Skimondo odpowiada trzem godzinom treningu w terenie. Nie musisz stracić na tą przyjemność całego dnia – przyjeżdżasz, trenujesz i wracasz do domu w dwie godziny. Nie dotyczą Cię kosztu wynajmu narciarskiego sprzętu i – naprawdę – nie musisz też go posiadać. W Skimondo masz też pewność, że nikt Cię najzwyczajniej nie potrąci oraz… nie zapłacisz mandatu za parkowanie.

  Dla osoby z Trójmiasta, chcącej nauczyć się jeździć na nartach, bądź przygotować się do sezonu narciarskiego w górach – Skimondo to najbardziej ekonomiczna i najbardziej efektywna forma treningu. Dostępna na miejscu!

Kliknij tutaj aby skomentować artykuł!

Udostępnij:Share on Facebook